Нове! Україна Шевченка: озера, каньони, гори. Моринці – Канів – Черкаси

 

Тривалість туру – 2 дні
Дати початку туру – 11.05, 8.06, 20.07, 24.08, 21.09

Ви відвідаєте  мальовничі села Шевченкового дитинства: Моринці – Шевченкове – Будище. Вже пройшло 200 років з дня народження Тараса Шевченка, а він і досі такий актуальний,  як ніколи. Пророцтва Шевченка справджуються.

В Моринцях Ви на власні очі  побачите надзвичайно гарні місця, де пройшли його дитячі роки, звідки брав наснагу і сили для своєї творчості. Ви побуваєте в хаті батьків матері Тараса Катерини Якимівни Бойко, де й народився Шевченко. Саме тут малий Тарас слухав розповіді діда Якима про козацькі часи, які лягли в основу творів поета. Зараз тут створено хату-музей поета, встановлено меморіальний камінь у колишньому дворі діда Шевченка. Тут найбільша концентрація духу Шевченка. А ще нас очікують каньони річки Рось, Канів та Чернеча гора, черкаське море і навіть… буддійський храм.

 

ПРОГРАМА:

1 день      Стеблів — Моринці – Шевченко – Будище

5.30 – виїзд з Дніпра комфортабельним автобусом від залізничного вокзалу. В дорозі будемо мати планові санітарні зупинки на АЗС. 10.00 – нас вітає мальовничий край Шевченка на черкащині, край високих лісових пагорбів, озер та ставків. Можливо, серед цієї краси і до вас завітає творча муза…

 

 

Перша локація – село Стеблів на скелястих берегах річки Рось, яке є на батьківщиною письменника Нечуя-Левицького. Рось у Стеблеві – це своя Хортиця в мініатюрі, в замку фортеці якої зустрічались П. Сагайдачний, Б. Хмельницький, П. Дорошенко. Ми побачимо, де стояла хата Миколи Джері, де живуть сучасні Кайдаші, нащадки «тих самих» Кайдашів. Відвідаємо Малу Хортицю, пройдемось екологічною стежкою по каньйону Росі до скель Сфінкс, побачимо садибу-музей українського письменника І.Нечуя-Левицького, перейдемо через Рось по підвісному містку до храму. «Весною, коли розквітне природа, Стеблів такий гарний, що своєю мальовничістю може конкурувати з будь-яким швейцарським містечком» (Адам Міцкевич). А які дороги привели А. Міцкевича до Стеблева, і ще багато кого – ви дізнаєтесь відвідавши нашу тур.

Зупиняємось на проживання в колоритній садибі-готелі сільського зеленого туризму в Моринцях та пообідаємо. Гостинна господиня садиби порадує апетитними стравами української кухні, свіжоспеченим домашнім хлібом. Опис садиби в нижній частині програми туру.

Моринці – мала батьківщина Т. Шевченка і його матері, хата діда Якова, пам’ятник матері Тараса, прогулянка калиновою алеєю до криниці Шевченка  та ставків.
Шевченкове – літературно-меморіальний музей Т. Г. Шевченка, могили батьків Тараса, хата дяка П.Рубана, в якій навчався грамоти малий Тарас, відновлена хата батьків Шевченка.
Будище – маєток пана Енгельгардта, в якого козачкував малий Тарас та в якого потім викупляли юного Шевченка з кріпацтва його друзі, каштанова алея та старий сад,  дуб, в дуплі якого Тарас ховав малюнки.

Повернення в садибу. Насолодимося свіжим повітрям, тишею та сільським колоритом, можна покататись по околицях на велосипеді, скупатись в ставку, полежати на сіні. Вечеря, відпочинок, нічліг.

 

2 день    Канів – Черкаси

6.00 – звільнення номерів та виїзд. Господиня садиби кожному підготовить смачний сніданок сухим пайком. Снідаємо по дорозі на АЗС. 8.30 – прибуття в Канів — духовний центр України. З півночі на південь вздовж берегів Дніпра стоять Вишгород і Київ, Трипілля і Черняхів, Трахтемирів і Канів. Ці осередки можна віднести до формування та зародження українського етносу. Всі шляхи України у Каневі сходяться на Чернечій горі, де Тарасова могила і де ще поховані Іван Підкова — козацький ватажок, Самійло Кішка – морський вовк. На цій горі біля монастиря хотів жити і Шевченко. Це казкове місце, де нас очікують: Дніпрова гора — Успенський собор 12 ст,  Тарасова світлиця, базиліанське училище, музей Шевченка, канівські гори та заповідник, екологічна стежка.

 

 

Наша дорога додому лежить через Черкаси, тож є можливість трішки ознайомитись з цим обласним центром. Черкаси — це місто парків і скверів, де справжній ліс росте посеред міста, де ріка так схожа на море, і де щовесни квітнуть каштани.
Побачимо найдовшу в Україні черкаську дамбу, яка має довжину 13,5 км. Вона загинається красивою дугою через Дніпро, рятує всі прибережні міста від весняних паводків і є оселею для єдиного у країні поселення на мосту – Панського. Колись Дніпро в районі Черкас був таким примхливим і стихійним, що без греблі переправа через річку біля Черкас була квестом. Будівництво дамби теж обросло легендами і міфами…

Екскурсія по Буддійському воїнському храму «Білий Лотос», де познайомимось з традиціями Сходу, символами п’яти світових релігій, пройдемо через Ворота Храму, побачимо символи зали Дхарми, водоспад і священне дерево.  На закінчення — відвідаємо музей Кобзаря.

Переїзд в Дніпро. Орієнтовне повернення в місто – до 22-22.30 год.

 

Вартість туру:
-при проживання в номерах «стандарт» — 3790 грн/дорослий, 3490 грн/дитина до 14 років
-при проживання в номерах «стандарт-економ» — 3690 грн/дорослий, 3390 грн/дитина до 14 років

Одномісне розміщення можливе в номерах «стандарт-економ» — доплата 300 грн

 

В вартість входить: транспортне обслуговування по маршруту, послуги гіда, проживання, харчування (1 день-обід, вечеря; 2 день-сніданок), страхування.

В вартість не входить: вхідні квитки в музеї та заповідники, додаткове харчування, особисті витрати (катання на велосипеді 50 грн/год).

 

Вхідні квитки, дор/дит:
— Стеблів музей Нечуй-Левицького – 50/40 грн
— екологічна стежка по каньйону Росі – 50/40 грн
— Моринці – 50/40 грн
— Шевченкове – 50/40 грн
— Канівський заповідник, музей, екскурсія містом – 200/180 грн
— буддійський храм в Черкасах – 150 грн
— музей Кобзаря – 30 грн

Харчування:
— Сніданок 1 день – на плановій санітарній зупинці на АЗС можна випити каву та перекусити (продукти свої або ж купити на АЗС)
— Обід 1 день – в садибі у Моринцях, входить у вартість
— Вечеря 1 день – в садибі у Моринцях, входить в вартість
— Сніданок 2 день – сухий пайок від господині, входить в вартість
— Обід 2 день –  кафе в Черкасах (суп гороховий, хліб, плов з м’ясом, салат «олів’є», млинці з сиром, чай — 250 грн)
— Вечеря 2 день — на зворотньому шляху буде планова санітарна зупинка на АЗС, де можна випити каву та перекусити (продукти свої або ж купити на АЗС)

 

Проживання: відбувається в садибах зеленого туризму в Моринцях.

Це місце, де можна відпочити від міського шуму, зануритися в чарівну атмосферу заміської природи українського села й отримати задоволення від кожної хвилини, проведеної на батьківщині Великого Кобзаря.

Розташування садиби в Моринцях дуже зручно для туристів: вона знаходиться в самому центрі села, поблизу водойми, де можна плавати, а також рибалити. Насолоджуйтеся свіжим повітрям, тишею та сільським колоритом разом із друзями, рідними та близькими! Гостинна господиня садиби порадує апетитними стравами української кухні, свіжоспеченим домашнім хлібом.

На просторій території садиби, що потопає в зелені та квітах, площею 21 сотка розбитий фруктовий сад із великою кількістю плодово-ягідних дерев та чагарників. Свіжі ягоди та фрукти щодня будуть на вашому столі.

У розпорядженні гостей садиби – дві тінисті альтанки, тенісний стіл, а для малюків — надувний басейн та пісочниця. На території садиби є музей, де зібрані старовинні предмети українського побуту. Гості, які хочуть бути ближче до природи та відчути колорит сільського життя, можуть ночувати не в будинку, а на сіннику.

За бажанням відпочивальників можливі кінні та велосипедні прогулянки, риболовля, екскурсії в музей-садибу Т. Г. Шевченка в Моринцях, до пам’ятних місць в околицях села, де пройшли молоді роки Кобзаря.

Садиба порадує гостей домашніми стравами української кухні. Страви приготовано з натуральних продуктів, вирощених на присадибній ділянці. Особливою гордістю господині садиби є свіжий, ароматний хліб, спечений за особливим рецептом.

Проживання:
— зручності в кімнаті
— зручності на 2-3 кімнати
Також є санітарні вузли і душові на території садиби.

 

 

Бажаємо яскравих вражень та приємних спогадів від подорожі!