Дніпровська Бакота, пороги, Зміїний острів та Орлине гніздо

 

Тривалість туру – 1 день

Дата початку туру –  20.04, 26.05, 9.06, 23.06, 6.07, 28.07, 10.08, 25.08, 15.09

20.04 — цвіт тюльпанів та нарцисів на Орлиному гнізді
26.05 — бал півонії на Орлиному гнізді

 

Тисячі туристів їдуть в Кам’янець-Подільський, щоб побачити Бакоту – неймовірно красиве місце, де дністровські води при будівництві ГЕС затопили село Бакота. Тисячі розповідей про те, як багато ви втратили, не побачивши цю красу.

Та чи знають жителі Дніпра, що у них є своя Бакота? Дніпровські пороги, затоплені при будівництві запорізької ГЕС не знищили під водою всю красу порогів. Дніпро Вояж відкриває для вас неймовірно красиві місця від Сурського порогу та гирла річок Сури і Дніпра до Лоханського порогу та Зміїного острову. Цей тур поєднує в собі історію та легенди сучасних та затоплених порогів і островів, пішохідних переходів по особливо гарним мальовничим стежкам та скелям, відпочинок та фотосесія на Орлиному гнізді.

 

 

ПРОГРАМА:

9.30 – від’їзд групи від залізничного вокзалу комфортабельним автобусом. Одна година їзди – і ми з вами вже милуємось величчю дніпровських вод та круч по дорозі, де води Дніпра всього лише в трьох метрах від колес нашого автобусу.

Перша наша зупинка та піший перехід до місця, яке називається Скеля. Саме в цьому місці був Лоханський поріг. Вважалось, він був одним із страшних, згубних порогів. Як писав Яворницький, з лівого боку порогу знаходився Буців камінь (названо в пам’ять лоцмана Буць, який розбився на цьому камені), праворуч — кам’яна скеля. Між ними і пролягав головний хід, вужчий, порівнюючи з іншими порогами. Попасти в цей хід, щоб не зачепитися за скелю або Буців камінь — то і є хист лоцмана.

Буців камінь наразі під водою, а Скеля добре збереглася, хоча і не в тому вигляді, як колись. Більше того, в саме цих скелях, за легендою, була Зміїна печера, яка є і нині внизу біля води, де від Геракла та жінки-змії народилися діти-скіфи. А запорізькі козаки в цих скелях переховували свої скарби. Споглядати цю красу будемо зі скелі, на вершині якої альтанка-ластівчине гніздо.

Опісля переїжджаємо до Зміїного острову, зупинившись по дорозі на оглядовому майданчику, де річка Ворона впадає в Дніпро, огинаючи острів Великий Махартет. Вузькі важкопроїздні дороги приведуть нас до місця, яке по красі може зрівнятися з картинками глянцевих журналів з описом екзотичних країн. Стрільча скеля та острів Зміїний – ми спускаємось серед скель в каньон на оглядовий майданчик, слухаємо історію цих місць та маємо вільний час для фотосесії та релакс-відпочинку і перекусу на облаштованих місцях.

Наша мандрівка далі нагадує нам Закарпаття. Гори, вкриті густою рослинністю, дорога вверх-вниз, могутні балки-яри, що спускаються до Дніпра – не віриться, що ми неподалік від міста-мегаполіса. Нас очікує острів Махартет.

 

 

Ці місця нелюдимі та з бездоріжжям. Але це й плюс, адже збережена краса і недоторканість природи. З високої кручі ми любуватимемось двома островами — Великий Махартет та Малий Махартет. А між ними — гирло Дніпра та річки Вороної. Великий Махартет один з великих островів на Дніпрі, повністю нелюдимий з первозданною природою. Історія не знає, чому він має таку назву, а легенди вражають!

Переїжджаємо в сторону Сурського порогу. За 500 метрів до місця, де річка Сура впадає в Дніпро, виходимо з автобусу і далі  — пішохідний перехід по стежині вздовж Дніпра. Екстремальний перехід по вузькому пірсу, який глибоко прорізає річку та закінчується невеличким майданчиком серед водної гладі в 150 метрах від берега. Навколо вода, високі кручі, неподалік – гирло та затоплений Сурський поріг і розповідь гіда про історичні події цього місця. Тут у вас будуть неповторні фото!

Останні 300 метрів… Ось воно, гирло – велика вода… Ми на стежці, де з однієї сторони гирло, а з іншої –  круча. Підіймаємось, щоб з висоти пташиного польоту побачити це красиве місце. І…виходимо на територію вілли, яку ми назвали «Орлине гніздо», бо наче гніздо цього могутнього птаха, вілла розташувалась на високому краю кручі. Тут нас очікує відпочинок, прогулянка та фотосесія серед екзотичного парку з виглядом на гирло Сури і Дніпра, пригощання смачним чаєм. І роздуми про те, яка ж гарна наша Україна та як мало ми знаємо про місця, які поруч з нами.

Від’їзд. Орієнтовне прибуття в місто Дніпро – 17.30 год.

 

Вартість – 555 грн/дорослий, 495 грн/дитина до 14 років.

 

В вартість входить: транспортне та екскурсійне обслуговування, послуги гіда, страхування.

В вартість не входить: вхідні квитки, харчування, особисті витрати.

 

Вартість вхідних квитків, дор/дит:
— вілла «Орлине гніздо» — 130 грн (в вартість входять перебування, чай).

Харчування: рекомендуємо взяти свої продукти, буде можливість пообідати в вільний час на природі. Закладів харчування поруч немає.

 

Продивитись інші тури вихідного дня:

1-денний тур «Дніпровська Говерла, коні + SPA-ейфорія»
1-денний тур «Дніпровська Бакота, острів Зміїний, пороги та Орлине гніздо»
1-денний тур «Садиба єнота — маленька Софіївка — злиття двох рік»

2-денний тур «Парковое ожерелье: Александрийский парк, Софиевский парк, Букский каньон и дворец Лопухиных-Демидовых»
2-денний тур «Полтавська кругосвітка: Гоголь-квест, оленяча ферма та Миргород-курорт»
2-денний тур «Нове! Україна Шевченка: озера, каньони, гори. Моринці-Канів-Черкаси»
2-денний тур «Нове! Українська Арізона: Актовський каньон, Білі скелі, Трикратський ліс. Пляж та рафтинг!»

Продивитись тури в Карпати, Закарпаття, Львів, Камянець-Подільський ТУТ

КАЛЕНДАР ТУРІВ-2024  ТУТ