Полтавська кругосвітка: Гоголь-квест, оленяча ферма та Миргород-курорт

 

Маршрут: Решетилівка – садиба та парк Гоголів – Великі Сорочинці — хутір Гоголя – оленяча ферма – Миргород – Старий хутір — Опішня – Диканька – Полтава⏳Тривалість туру — 2 дні
📅Дата початку туру – 20.07 (місць немає!), 7.09

 

✔️📋В цьому 2-денному турі ми дізнаємось, що не тільки в Закарпатті є гори та чисті ріки, мінеральна вода та старі хутори, оленяча ферма і збережені традиції приготування українських страв, килимарства й гончарства. А також познайомимось з життям-буттям Миколи Гоголя та його родини, дізнаємось, чому чарівна Диканька в тренді до наших часів, побачимо 800-літні дуби, під якими юна Мотря Кочубей зустрічалась з немолодим Мазепою і зачаруємось історією їх кохання. Не залишить вас байдужими екскурсія по провінційній Полтаві та відвідування маєтків відомих полтавчан, а також прогулянка по курортному Миргороду.

 

 

📋ПРОГРАМА:

📆1 день:     Решетилівка-садиба Гоголів-оленяча ферма-Миргород-Великі Сорочинці-хутір Гоголя

⏰5.50 – виїзд в Дніпра комфортабельним автобусом від залізничного вокзалу. Решетилівка – центр килимарства та вишивки в Україні. Ми з вами дізнаємось про традиції вишивки білим по білому, яку внесено до списку елементів нематеріальної культурної спадщини України,  історію розвитку народних промислів полтавщини та ознайомимось з роботами народних умільців, які заворожують вишуканістю і майстерністю виконання вишиванок, килимів, гобеленів, картин.
Побачимо виробництво ручних килимів та гобеленів великого розміру. Екскурсія по цехам майстерні з демонстрацією виробничого процесу (ручна, комп’ютерна та машинна вишивка, ручне ткання вовняних килимів та гобеленів, виставкова зала). Можливість придбати або замовити хенд-мейд вироби та сувеніри.
Переїзд до села Василівка (Гоголево). Тут нас очікує музей-садиба сім’ї Гоголів, літній флігель, сімейний парк-сад біля ставку та озер, могила батьків. Екскурсія та прогулянка.
Переїзд до села Великі Сорочинці Миргородського уїзду. Так, саме тут в мирні часи щороку гримить та веселиться Сорочинський ярмарок, який відомий ще за часів Миколи Гоголя та описаний в його творах. На березі річки Псьол знаходиться старовинний Спасо-Преображенський храм, де в 1809 році хрестили маленького Миколу, а поруч – хутір Гоголя, який складається із п’яти українських хат під солом’яними дахами, з мазаними стінами. Кожна хата є справжнім музеєм, де зібрані експонати побуту старої України. Територія хутору квітах та соняшниках, також тут розташований ресторан-шинок. Обід.
Оленяча ферма, яка знаходиться в хвойно-листяному лісі. Тут, в приватному екопарку, будемо мати екскурсію, де познайомимось з цими благородними тваринами, а також з конем Пржевальського, буйволом Гаял— домашня форма дикого бика гаура (Індія), дикобразами, страусами, кабанами та іншими цікавими тваринками. Неймовірно цікаво і незвичайно!
Переїзд в місто-курорт Миргород, де ми розташуємось в готелі, а також познайомимось з курортними принадами, побачимо розвинену курортну інфраструктуру і прогуляємось по парковій території. Вечеря в ресторані готелю.

 

 

📆2 день:     Старий хутір-Опішня-Диканька-Полтава

⏰6.50 – виїзд від готелю. Переїзд в Опішню.
Старий хутір. Сьогодні ми відчуємо, що таке справжня  українська традиційна гостинність в  етно-хутірі, на території якого знаходиться хатина 1914 року побудови. Це не просто хутір, це музей, в якому можна жити і відчувати традиції наших предків. Сама природа нагадує передгір’я Закарпаття, а в долині серед пагорбів — невеличке озерце. Ось в цьому місці у нас буде сніданок з автентичних полтавських страв (каша качина, верещака, салат, млинці з маком, трав’яний чай).
Національний гончарний музей-заповідник. Опішня здавна славилася своїми керамічними виробами, які виготовляють ще з епохи неоліту, дякуючи покладам місцевої глини, придатної для гончарства. Тож селище вважають центром української гончарної справи, який відомий і поза межами України. Кожен куточок — це інста-місце, сакральне, мистецьке, крутезне, наповнене змістом та творчою енергією. Нас очікує екскурсія, майстер-клас, прогулянки та фотосесія серед мистецьких пагорбів, гончарний ринок.
Переїзд в Диканьку. Здогадайтесь, чому вона носить таку назву? Підказка: і досі багато жителів селища носять прізвище Дикань… а може тому, що навкруги були дикі ліси?.. Як би там не було, а ми прогуляємось по дубовому лісу до 800-літніх дубів, де зустрічались юна Мотря та немолодий Мазепа і почуємо історію їх дивного кохання, побачимо Миколаївську церкву, де захоронення князів Кочубеїв та сфотографуємось біля старого вітряка.
Переїзд в Полтаву. Обід. Екскурсія по провінційному містечку, яке свого часу дуже хотіло бути схожим на Санкт-Петербург. Іванова гора, Біла альтанка, пам’ятник галушкам, Успенський собор, подвір’я садиби Котляревського, музей-садиба Короленко – найкращі туристичні магніти Полтави. Вільний час для перекусу.
17.00 – від’їзд. 20.30 – орієнтовне прибуття в м. Дніпро.

 

🎫Вартість – 3190 грн/дорослий, 2990 грн/дитина до 14 років.

 

💰В вартість входить: транспортне обслуговування на протязі маршруту, послуги гіда-екскурсовода, проживання, вечеря, сніданок, страхування.

❌В вартість не входить: вхідні квитки в музеї та заповідники, харчуваня (обід в 1-й та 2-й день), особисті витрати.

При одномісному розміщенні в готелі — доплата 550 грн.

🎫Вхідні квитки, дор/дит: 

     🔖ремесла та виробництво в Решетилівці – 100/80 грн;
     🌳садиба-парк Гоголів – 60/40 грн;
     🦌оленяча ферма – 90/50 грн;
     ⚱️національний музей-заповідник українського гончарства- 250/200 грн (вх квиток+екскурсовод);
     🌳садиба Котляревського – 50/40 грн;
     🌳садиба-музей Короленко – 50/40 грн;
     

🍔Харчування:
1️⃣ день:

— сніданок – санітарна зупинка на АЗС, де можна перекусити та випити каву;
— обід – в Великих Сорочинцях. Меню: борщ, хліб, печеня, салат, узвар, пиріжок (250 грн);
— вечеря — в готелі «Миргород». Меню: картопля зі смаженою рибою (хек), салат, сир, масло, хліб, напій (чай або кава). Входить в вартість туру.

2️⃣ день:
— сніданок – на Старому хуторі. Меню: каша качина, верещака, салат, млинці з маком, трав’яний чай. Входить в вартість туру.
— обід – в колоритному кафе Полтави. Меню: борщ «Український», хліб, голубці, салат, сирники, узвар. Вартість – 220 грн.
— вечеря – в вільний час в Полтаві опісля екскурсії (продукти свої або ж можна купити їх в магазині чи кафе поруч).

 

 

Бажаємо приємної подорожі та яскравих вражень від поїздки!

 

Продивитись інші тури вихідного дня:

1-денний тур «Пряний зелений сад. Лавандове вино, ластівчине гніздо, смузі та мідії»
1 денний тур « Дніпровська Говерла, коні та СПА-ейфорія»
1-денний тур «Дніпровська Бакота, пороги, Зміїний острів та Орлине гніздо»
1-денний тур «Садиба єнота — парк Маленька Софіївка — злиття двох рік»
1-денний тур «Зіновій Хміль. Чигирин-Суботів-Тясминський каньон»
1-денний тур «Голубі озера + петриківські дива»
Вечірній фото-тур «Захід сонця на лавандовому полі»
1-денний тур «Лавандовий бриз — плантація лаванди + пляжний відпочинок в веселому гаю»
1-денний тур «Лавандова казка та середньовічний палац»

2-денний тур «Паркове намисто: Олександрійський парк, Софіївський парк, Буцький каньйон та палац Лопухіних-Демидових»
2-денний тур «Полтавська кругосвітка для дівчат: Гоголь-квест, оленяча ферма та Миргород-курорт»
2-денний тур «Нове! Україна Шевченка: озера, каньони, гори. Моринці-Канів-Черкаси»
2-денний тур «Нове! Українська Арізона: Актовський каньон, Білі скелі, Трикратський ліс. Пляж та рафтинг!»
2-денний тур «Лавандовий парк-Шарівський палац-полтавські чани-опішнянські гори»

Переглянути тури в Карпати, Закарпаття, Львів, Кам’янець-Подільський ТУТ

КАЛЕНДАР ТУРІВ-2024  ТУТ

 

Більше про Опішню та гончарство на полтавщині можна почитати в нашому блозі
«Що таке Опішня? Якщо ви до сих пір думаєте, що гончарство — це сумно…»