Полтавська кругосвітка для дівчат: Гоголь-квест, оленяча ферма та сорочинські вечорниці

 

📌Маршрут: Решетилівка – садиба та парк Гоголів – Великі Сорочинці — хутір Гоголя – оленяча ферма – Миргород – Старий хутір — Опішня – Диканька – Полтава

⏳Тривалість туру — 2 дні
📅Дата початку туру – 9.03 (місць немає!)

✔️📋В цьому 2-денному весняному турі ми дізнаємось, що не тільки в Закарпатті є гори та чисті ріки, мінеральна вода та старі хутори, оленяча ферма і збережені традиції приготування українських страв, килимарства й гончарства. А також познайомимось з життям-буттям Миколи Гоголя та його родини, дізнаємось, чому чарівна Диканька в тренді до наших часів, побачимо 800-літні дуби, під якими юна Мотря Кочубей зустрічалась з немолодим Мазепою і зачаруємось історією їх кохання. Не залишить вас байдужими екскурсія по провінційній Полтаві та відвідування маєтків відомих полтавчан, а ввечері нас очікують сорочинські вечорниці… До речі, чоловіків теж можна брати з собою!

 

 

📋ПРОГРАМА:

📆1 день:     Решетилівка-садиба Гоголів-оленяча ферма-Миргород-Великі Сорочинці-хутір Гоголя

⏰5.50 – виїзд в Дніпра комфортабельним автобусом від залізничного вокзалу. Решетилівка – центр килимарства та вишивки в Україні. Ми з вами відвідаємо відділ ткацтва та вишивки краєзнавчого музею, де почуємо розповідь про традиції вишивки білим по білому, яку внесено до списку елементів нематеріальної культурної спадщини України, дізнаємось історію розвитку народних промислів полтавщини та ознайомимось з роботами народних умільців, які заворожують вишуканістю і майстерністю виконання вишиванок, килимів, гобеленів, картин.
Далі — виробництво ручних килимів та гобеленів великого розміру. Екскурсія по цехам майстерні з демонстрацією виробничого процесу (ручна, комп’ютерна та машинна вишивка, ручне ткання вовняних килимів та гобеленів, виставкова зала). Можливість придбати або замовити хенд-мейд вироби та сувеніри.
Переїзд до села Василівка (Гоголево). Тут нас очікує музей-садиба сім’ї Гоголів, літній флігель, сімейний парк-сад біля ставку, могила батьків. Екскурсія та прогулянка.

Переїзд в місто-курорт Миргород, де ми розташуємось в готелі, а також познайомимось з курортними принадами, побачимо розвинену курортну інфраструктуру і прогуляємось по парковій території. Обід в ресторані готелю.
Переїзд на оленячу ферму, яка знаходиться в хвойно-листяному лісі. Тут, в приватному екопарку, будемо мати екскурсію, де познайомимось з цими благородними тваринами, а також з конем Пржевальського, буйволом Гаял— домашня форма дикого бика гаура (Індія), дикобразами, страусами, кабанами та іншими цікавими тваринками.
Переїзд до села Великі Сорочинці Миргородського уїзду. Так, саме тут в мирні часи щороку гримить та веселиться Сорочинський ярмарок, який відомий ще за часів Миколи Гоголя та описаний в його творах. На березі річки Псьол знаходиться старовинний Спасо-Преображенський храм, де в 1809 році хрестили маленького Миколу, а поруч – хутір Гоголя, який складається із п’яти українських хат під солом’яними дахами, з мазаними стінами. Кожна хата є справжнім музеєм, де зібрані експонати побуту старої України. Територія хутору квітах та соняшниках, також тут розташований ресторан-шинок. Неймовірні весняні вечорниці (вечеря + розважальна програма). Повернення в готель в Миргороді. Нічліг.

 

 

📆2 день:     Старий хутір-Опішня-Диканька-Полтава

⏰6.50 – виїзд від готелю. Переїзд в Опішню.
Старий хутір. Сьогодні ми побачимо справжню  українську традиційну гостинність та незвичайний етно-хутір (готель), на території якого знаходиться хатина 1914 року побудови. Це не просто хутір, це музей, в якому можна жити і відчувати традиції наших предків. Сама природа нагадує передгір’я Закарпаття, а в долині серед пагорбів — невеличке озерце. Ось в цьому місці у нас буде сніданок з автентичних полтавських страв (каша качина, верещака, салат, млинці з маком, трав’яний чай).
Національний гончарний музей-заповідник. Опішня здавна славилася своїми керамічними виробами, які виготовляють ще з епохи неоліту, дякуючи покладам місцевої глини, придатної для гончарства. Тож селище вважають центром української гончарної справи, який відомий і поза межами України. Кожен куточок — це інста-місце, сакральне, мистецьке, крутезне, наповнене змістом та творчою енергією. Нас очікує екскурсія, майстер-клас, прогулянки та фотосесія серед мистецьких пагорбів, гончарний ринок.
Переїзд в Диканьку. Здогадайтесь, чому вона носить таку назву? Підказка: і досі багато жителів селища носять прізвище Дикань… а може тому, що навкруги були дикі ліси?.. Як би там не було, а ми прогуляємось по дубовому лісу до 800-літніх дубів, де зустрічались юна Мотря та немолодий Мазепа і почуємо історію їх дивного кохання, побачимо Миколаївську церкву, де захоронення князів Кочубеїв та сфотографуємось біля старого вітряка. А ще нас очікує головна родзинка гоголівської полтавщини – хутір поблизу Диканьки. Саме тут, подорожуючи додому до рідної Василівки, що на миргородщині, зупинявся сам Микола Гоголь в заїжджому дворі козака Проня. Саме тут він надихався творчістю до написання славетного збірнику «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». Саме тут ми відчуємо гоголівський дух, прогуляємось та пообідаємо.
Переїзд в Полтаву. Екскурсія по провінційному містечку, яке свого часу дуже хотіло бути схожим на Санкт-Петербург. Іванова гора, Біла альтанка, пам’ятник галушкам, Успенський собор, подвір’я садиби Котляревського, музей-садиба Короленко – найкращі туристичні магніти Полтави. Вільний час для перекусу.
17.00 – від’їзд. 20.30 – орієнтовне прибуття в м. Дніпро.

 

🎫Вартість – 2990 грн/дорослий, 2690 грн/дитина до 14 років.

 

💰В вартість входить: транспортне обслуговування на протязі маршруту, послуги гіда-екскурсовода, проживання, обід, сніданок, страхування.

❌В вартість не входить: вхідні квитки в музеї та заповідники, харчуваня (вечорниці та обід в 2-й день), особисті витрати.

При одномісному розміщенні в готелі — доплата 450 грн.

🎫Вхідні квитки, дор/дит: 

     🔖ремесла та виробництво в Решетилівці – 100/80 грн;
     🌳садиба-парк Гоголів – 60/40 грн;
     🦌оленяча ферма – 80/40 грн;
     ⚱️національний музей-заповідник українського гончарства- 170/120 грн (вх квиток+екскурсовод);
     🌳садиба Котляревського – 50/40 грн;
     🌳садиба-музей Короленко – 50/40 грн;
     🎪🤹‍♀️🪗Гоголівські вечорниці (вечеря + розважальна програма) — 500/400 грн.

🍔Харчування:
1️⃣ день:

— сніданок – санітарна зупинка на АЗС, де можна перекусити та випити каву;
— обід – в готелі «Миргород». Меню: картопля зі смаженою рибою (хек), салат, сир, масло, хліб, напій (чай або кава). Входить в вартість туру.
— вечеря – на Гоголівських вечорницях (вечеря + розважальна програма) — 500 грн.
2️⃣ день:
— сніданок – на Старому хуторі. Меню: каша качина, верещака, салат, млинці з маком, трав’яний чай. Входить в вартість туру.
— обід – на хуторі поблизу Диканьки. Меню: борщ «Козацький», хліб, холодець, галушки, салат, вергуни, узвар; Вартість – 220 грн.
— вечеря – в вільний час в Полтаві опісля екскурсії (продукти свої або ж можна купити їх в магазині чи кафе поруч).

 

 

Бажаємо приємної подорожі та яскравих вражень від поїздки!

 

Продивитись інші тури вихідного дня:

1-денний тур «Пряний зелений сад. Лавандове вино, ластівчине гніздо, смузі та мідії»
1-денний тур «Сиро-винний тур + кінна ферма new»
1 денний тур «Коханим жінкам. Дніпровська Говерла, коні та СПА-ейфорія»
1-денний тур «В турі тільки дівчата. Півострів-кочерга, лісова кав’ярня та вечорниці. Все включено».

2-денний тур «Паркове намисто: Олександрійський парк, Софіївський парк, Буцький каньйон та палац Лопухіних-Демидових»
2-денний тур «Полтавська кругосвітка для дівчат: Гоголь-квест, оленяча ферма та Миргород-курорт»

Переглянути тури в Карпати, Закарпаття, Львів, Кам’янець-Подільський ТУТ

КАЛЕНДАР ТУРІВ-2024  ТУТ

 

Більше про Опішню та гончарство на полтавщині можна почитати в нашому блозі
«Що таке Опішня? Якщо ви до сих пір думаєте, що гончарство — це сумно…»