Якщо їхати з Буковини до Трансильванії в Румунії, то ущелину Біказ не оминути. Вона починається незадовго після міста Петра-Нямц за однойменним поселенням Біказ. Коли ми їхали вперше, то не знали, що на нас по дорозі чекає таке диво!
Біказ — це найбільша і найвражаюча ущелина Румунії. Каньйон Біказ має довжину 8 кілометрів, а ширина у деяких місцях складає всього 2-3 метри (2 машини не роз’їдуться). Висота ж вертикальних скель — 300 — 500 метрів, уявляєте?
Каньйон знаходиться у Східних Карпатах між Західною Молдовою і Трансильванією. Карпати тут інші, не такі, як в нас. Замість зелених пагорбів — майже вертикальні скелі. Замість традиційних серпантинів — вузька дорога з відвісними скелями та прірвами, по якій реально моторошно їхати. Наприкінці ущелини з під хмар виринає висока скеля, яка помітно виділяється поміж інших. Це — гора Сухардул Мік (1345 м).
За горою — величезне озеро Лаку Рошу, або «Червоне озеро». Це — найбільше гірське озеро Румунії. Воно знаходиться на висоті 976 метрів. Озеро ще називають «озером-вбивцею». За переказами, раніше на місці озера було пасовище, там пастухи пасли стада овець. Одного разу налетіла страшна гроза, почалася злива, пастухи поховалися, хто де міг. Грім, блискавки, струс землі — врятуватися не вдалося нікому. А на ранок на місці річкової долини виявилося озеро. Багато людей і тварин загинуло, і води озера були забарвлені їхньою кров’ю.
Приїхавши в Румунію, звісно, хочеться побачити замок Дракули. Це не так і далеко від каньйону Біказ, але за один день не встигнеш, тож ночуємо в готелі.
Дракула — ця постать цілком оповита легендами та розповідями, від яких у жилах холоне кров. Граф Дракула завдяки автору Брему Стокеру назавжди став головним вампіром світу, а Трансильванія – землею його кровожерливих нащадків. У реальності існує прообраз таємничого вампірського лігва – замок Бран у Румунії. У ньому свого часу кілька разів зупинявся реальний прототип книжкового Дракули – князь румунський Влад Цепеш. В стіни цієї містичної будівлі мріють потрапити мільйони туристів.
Знаходиться замок Бран на скелі на межі Трансільванії і Валахії в однойменному румунському містечку і звели його як оборонну споруду та митний форпост ще у XIV столітті. Завдяки роману «Дракула» це місце набуло особливої таємничості та містичності. Кажуть, що всередині замку не так й складно заблукати. Адже його коридори, зали та кімнати утворюють лабіринт. Замок також славиться численними підземними ходами, якими можна зайти/вийти цілком непоміченим. Навіть криницю, що знаходиться у внутрішньому дворі замку, вважають теж таємним ходом.
140 млн. доларів – стільки коштує за підрахунками фахівців замок Бран сьогодні. Нині це найпопулярніший туристичний об’єкт Румунії. Особливу популярність він здобув після екранізації роману Брема Стокера режисером Френсісом Кополлою. Та книжковий Дракула дійсно має дещо спільне з реальним Владом Цепешем.
У XV столітті граф управляв Валахією і дійсно відрізнявся невимовною жорстокістю до своїх підданих та ворогів. Він нібито вбивав задля забави і з легкістю приймав ванни із крові. Народ, зрозуміло, жив у страху від такого управителя. Та такі «суворі рамки» дозволили докорінно позбутися злочинності у регіоні. От, навіть існує достовірний факт, що за тих часів на центральній міській площі, біля криниці для пиття, стояла справжня золота чаша. Нею могли користуватися всі. Та вкрасти її так ніхто й не наважився, бо знав, що чекає на злочинця.
Замок Бран насправді ніколи не належав Цепешу (Дракулі). Граф усього кілька разів зупинявся в ньому під час полювання на дичину. Та туристи вирішили інакше – він дуже добре підходив під опис вампірського лігва у романі Стокера. Та й реальний граф Цепеш був дуже загадковою особистістю. Легенда свідчить, що після смерті його тіло зникло і він перетворився на вампіра.
Замок Бран після проголошення Великої Румунії подарували королеві Марії на знак любові і відданості румунів до цієї жінки. Так Бран став королівською резиденцією. А сьогодні він – свого роду історичний музей. Тут яскраво простежується, як саме раніше жили румуни. До того ж Бран крім «вампірської теми» славиться своїми смачнючими сирами, секрет приготування яких тримається під сімома замками.
Чи був колись Бран резиденцією Дракули чи ні – насправді не так й важливо. Він точно вартий вашої уваги і заслужено вважається пам’яткою середньовічного мистецтва Румунії.
До цих красивих історичних місць в Румунських Карпатах, які значно відрізняються від наших, ближче всього їхати з Чернівців. Від них до кордону з Румунією біля годинки їзди, тут немає великих черг на прикордонних постах. Дякуючи тому, що Укрзалізниця додала в маршрут зручні потяги до Чернівців, маємо можливість створити тур Буковина-Румунія, де за короткий час відвідати ці воістину королівські локації і без нічних переїздів. Хоча прокинутись доведеться раненько, бо виїзд в 5.15 год…
Познайомитись з подробицями та забронювати тур від ДНІПРО ВОЯЖ на 4 дні «Буковина-Румунія: Чернівці, каньйон Біказ, замок Дракули» можна за посиланням https://school-tur.com/poland/bukovyna_rumuniya/
А ще можна провести чудову королівську відпустку по маршруту Поділля-Буковина-Румунія в турах на 6-9 днів. Деталі турів за посиланням https://school-tur.com/podillya-bukovyna-rumuniya/
Хочемо добавити, що Великий Подільський кряж (Подільські Товтри) плавно переходить в Буковину (Чернівецька область), а Буковина в Східні Карпати та Трансильванію (Румунія). Рекомендуємо познайомитись з турами від 2 до 9 днів, де локації вас точно вразять. Тисніть на назву туру!
— 2 дні — Файний Тернопіль + Український Версаль, Кременець, Збараж
— 2 дні — Драйвові вихідні в Камянець-Подільському + Бакота, печерний водоспад, SPA
— 2 дні — Подільська насолода: Срібна підкова, Український Єрусалим, Джуринський водоспад, Заліщики + SPA
— 3 дні — Камянець-Подільський драйв: фортеці, круїз по Дністру + Буковина, SPA та пляж
— 4 дні — Буковина-Румунія: Чернівці, каньйон Біказ, Замок Дракули
— 6 днів — Королівський вояж: Острів Кохання, замки Срібної підкови, море СПА + Камянець-Подільський
— 6 днів — Камянець-Подільський драйв + Румунія, каньйон Біказ, замок Дракули
— 9 днів — Великий Королівський шлях: Поділля — Український Єрусалим — Буковина — Румунія