Тур — Дике поле: замок Попова — зоопарк хижаків — ландшафний заповідник Лиса гора — Панське озеро

Тривалість туру – 1 день

Дати початку туру –  16.04, 30.04,14.05, 5.06, 26.06

 

 

Можливо, ви вже були в цьому казковому замку. Та сьогодні ми подивимось на нього з містичної сторони, дізнаємось, як замок зв’язаний з Лисою горою та чому німецькі містики з інституту Аненерте (Ahnenerte – насліддя предків) шукали місце народження всіх європейських народів саме в цих місцях..

В цьому турі на нас чекають:

 • історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова» та таємничі підземелля замку;
 • зоопарк хижаків Олександра Пилишенко та ласкаві леви, тигри, ведмеді і єноти зі своїми дітками;
 • казкове Лукомор’є  — екологічна стежка заповідника Лиса гора з неймовірними пейзажами на р.Дніпро;
 • Панське озеро, куди впадає вода з 25 джерел та де купалася сама цариця Катерина друга, а в спекотні літні дні тут вип’ємо джерельної води та скупаємось і ми…

 

КОРОТКА ІНФОРМАЦІЯ

Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова» займає будівлі відомого колись у Європі палацово-паркового ансамблю-маєтку генерала Василя Степановича Попова, побудованого у 1894 році місцевими майстрами-будівельниками та кріпаками з Полтавщини та Чернігівщини. Маєток мав стати альтернативою Воронцовському палацу в Алупці. Зручне розташування комплексу на кордоні Великого Лугу й Дикого Поля зробили його улюбленим місцем для полювання високих чинів, державних діячів, міністрів і, навіть, членів царської родини. Серед поважних гостей садиби був і великий князь Михайло Миколайович — брат царя Олександра ІІ. Зараз в приміщенні північного флігеля розташовано музей «Садиба Попова». Тут діє п’ять експозиційних залів, а західний флігель (так званий «Англійський замок») своєю архітектурою нагадує середньовічний феодальний замок. Також в 2015 році віднайшли та відкрили для відвідувачів таємні підземелля замку, куди ми також спустимось.

 

Зоопарк Олександра Пилишенко можна сміливо назвати «домашнім», оскільки вольєри з тваринами розміщені прямо у дворі приватного будинку. Першого хижака – левицю Катю – О. Пилишенко прихистив на початку 2000-х рр. З того часу колекція зоокуточка поповнилася берберійським левом Самсоном, двома рисями і ведмедем. Є тут вовки, борсуки, леви, тигри, рисі, ведмеді, єноти, шотландські вовкодави та інші тварини. Сьогодні зоопарк займає 4 тис. кв. м. На цій території розміщуються вольєри для тварин, затишні зелені оазиси, ставок з японськими окунями та будинок сім’ї Пилишенка. Тут діє реабілітаційний центр для левів і тигрів. Нещодавно домашній зоопарк прославився на весь світ. У 2011 р. з метою привернення уваги до захисту зникаючих видів тварин О. Пилишенко провів 36 днів у клітці з левами. Більш того, він став першою у світі людиною, яка прийняла пологи у левиці. Чому варто приїхати в зоопарк?

 • бо тут чисто, гарно, затишно і не так, як всюди;
 • тут можна зробити масу класних фото та відео;
 • погладити тигренят та левенят (ваші діти часто таке роблять?:);
 • погодувати тваринок із рук (корм продають на місці) та поспостерігати за трапезою хижаків;
 • перекусити у затишному сімейному кафе за помірними цінами;
 • купити оригінальні еко-сувеніри, внісши таким чином свою лепту у допомогу мешканцям зоопарку.

  Ландшафтний заповідник Лиса гора – в лісному масиві заказнику, що знаходиться на самій високій горі (пагорбі) в Запорізькій області над річкою Дніпро та морем (Каховському водосховищі) нараховують біля 60 видів порід дерев. Найчастіше трапляються: клени, акації, ясені, дуби, сосни (в т.ч. кримські). У підніжжя гори свого часу знайшли могильник, що налічує 5 тис років до нашої ери (епоха неоліту), багаточисленні стоянки кам’яного віку та сліди поселень пізньої бронзової ери.

  Панське озеро – купіль Катерини, озеро «голубої крові» — так його називають за те, що штучне озеро було збудоване графом Георгом Канкріном в 19 столітті, і в ньому, коли проїзджала через ці місця, купалася цариця Катерина друга. 25 підземних джерел дають воду Панському озеру. Особливе місце – пагорби над озером та джерелами – з них видніється мальовничий пейзаж на р. Конку та золоті шпилі старої Царкутської церкви. Вода в озері завжди 12-14 градусів – і зимою і влітку. То ж в спекотні літні дні нас чекає пляжний відпочинок біля цього озера, де завжди така бажана тінь та прохолода. Не забудьте фляги для джерельної води та купальники.

 

ПРОГРАМА:

7.15 – виїзд з Дніпра від залізничного вокзалу. Переїзд комфортабельним автобусом в село Василівка Запорізької області (2 год.30 хв.). Відвідування історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова» та таємничих підземель замку (повна екскурсія замком, подвір’ям, підземеллями з екскурсоводом – 1,5 год). Переїзд до зоопарку Пилишенка – екскурсія, прогулянка, вільний час для відвідування кафе (1,5 год). Піший похід по ландшафному заповіднику Лиса гора (1,5-2 год) з відпочинком, фотосесіями, перекусом (продукти, вода – свої) в супроводі місцевого історика-краєзнавця та цікавими історичними та містичними розповідями. Переїзд на Панське озеро (30-45 хв). Прогулянка біля озера та околицях, фотосесія та відпочинок, набираємо справжньої чистої (кажуть навіть, що цілющої) води з джерел. А влітку матимемо час на купання в озері.  Від’їзд в м. Дніпро, орієнтовне повернення – 19.00-19.30 год.Вартість – дорослий — 555 грн, діти до 14 років – 495 грн.

 

В вартість входить: транспортне обслуговування, послуги гіда, послуги місцевого історика, страхування.

В вартість не входить: вхідні квитки, харчування, особисті витрати.


Вартість вхідних квитків: 1) замок Попова (замок+екскурсія+підземелля) – дорослий – 100 грн; учні, пенсіонери, студенти (посвідчення) – 70 грн; діти до 5 років – безкоштовно. 2) Зоопарк Пилишенко – дорослий – 150 грн; учні до 13 років – 100 грн; діти до 7 років – безкоштовно.

Харчування: по дорозі в Василівку, приблизно через 1,5 год після виїзду буде санітарна стоянка на АЗС (20 хв), там же можна буде випити кави та перекусити. Є кафе в зоопарку Пилишенко. Та все ж рекомендуємо брати свої продукти та воду для пікніку та перекусу на Лисій горі та біля Панського озера. Будь ласка, сміття забирайте з собою!

Також рекомендуємо взути зручне взуття, так як у нас буде піший перехід по екологічній стежці заповіднику Лиса гора (приблизно 1-1,5 год пішки).

 

Приємної подорожі!

 

Вас цікавить інша дата? Всі тури вихідного дня

ЩОНЕДІЛЬНІ тури в КАРПАТИ на 3-8 днів

Кращі ДИТЯЧІ ТАБОРИ в Україні (Чорне та Азовське море, Карпати) 

МОРСЬКІ ТУРИ 2021

 

Примечание: усадьба Попова и зоопарк в Васильевке стали необычайно популярны в последнее время. А Панское озеро привлекает своей чистой родниковой водой, хотя немногие решаются войти в холодную воду — зато есть возможность набрать воду из бегущего родника. «Садиба» Попова на укр.языке — звучит классно, так что приглашаем гостей из западной Украины к нам! Экскурсия рекомендуется всем категориям населения, но родителям с детками — обязательно!

З нами в тури їдуть туристи із: Дніпра, Львів, Рівне, Віниця, Ужгород, Київ, Миколаїв, Луцьк, Павлоград, Камянське, Кропивницький, Одеса, Полтава, Харків, Суми, Кременчуг та ін. Чекаємо Вас в наших турах!


Возник вопрос? Напишите нам!

Ваш телефон или почта-

Я не робот