Фестиваль «ПОЛТАВСЬКА ГАЛУШКА» 2019… і не тільки!

 

Тривалість туру – 1 день

Дати проведення туру – 08.06 (продано), 09.06

 

8-9 червня – у Полтаві на території Іванової Гори (Біла Альтанка, Свято-Успенський Собор) вдруге відбудеться Міжнародний Фестиваль «Полтавська галушка». Метою Фестивалю є популяризація гастрономічного туризму Полтавщини через унікальну автентичну кухню у поєднанні з історією, культурою та традиціями краю.

Ініціатори прагнуть познайомити із давніми і сучасними рецептами приготування полтавської галушки: від рецептів 18 століття до авторської кухні. Слоганом свята є «Галушки усіх країв єднайтеся», оскільки участь у Фестивалі цьогоріч вже підтвердили Галушки з різних куточків світу: Фінляндії, Канади, Німеччини, Болгарії, Білорусії, Італії, Казахстану та інших країн.

Програмою свята передбачено не лише смакування та частування «брендовою» стравою Полтавщини, а і єднання в одному місці. Гостей свята, які носять прізвище Галушка, на яких чекає оригінальне віншування і частування. До слова, саме гості з прізвищем Галушка будуть почесними журі свята.

Уже традиційно відбудеться присяга на вірність галушці. Крім того, магічна сила Іванової гори допоможе реалізувати задум організаторів у створенні найбільшого хору галушкарів і виконати разом пісню «Ой галушечки, галушки».

На гостину до Полтавської галушки прибудуть родичі ближні і дальні: грузинський хінкалі, узбецькі манти, китайські цзяоцзи.

Родзинкою свята стане реконструкція «полтавського весілля», в якому шлюб братиме молода закохана пара з прізвищем Галушка. Дійство відбуватиметься на території музею-садиби Івана Котляревського,

Організатори не розкривають всіх секретів, але відомо, що весільні пісні лунатимуть у виконанні фольклорних гуртів «Яворина» із села Солониця та «Горлиця» із села Пулинці Лубенського району Полтавської області (саме вони в 1982 році заспівали пісні для мультика «Жив-був пес»).

Полтавці, полтавки та гості свята зможуть не лише придбати галушки, а й взяти участь у майстер-класі від знаного в місті Степана Галушки («Комора – перша галушкова мануфактура»).

На території Іванової гори будуть задіяні різні локації:

 

  • продаж галушок від рестораторів міста;
  • частування від крафтових виробників;
  • концертна програма з конкурсами та розвагами на головній сцені;
  • дійство на території Музею-садиби І.П. Котляревського;
  • містечко майстрів;
  • чайна церемонія від китайських родичів Галушки;
  • галушкові родичання – «Геанцвалє і хінкалі»;
  • частування таємничою стравою з Велетенського казана.

 

 

Також у «Долині бешкетників» пропонуватимуть прадавні розваги маленьких українців (від «кози-дерези» до «подоляночки»).

 

ПРОГРАМА ТУРУ:

7.00 – виїзд від кас цирку комфортабельним автобусом. 11.00 – прибуття в Полтаву, Іванова гора в центрі міста – місце проведення фестивалю «Полтавська галушка». Вільний час для участі в фестивалі та відвідування садиби-музею Котляревського, білої альтанки, памянтика галушці, Успенского собору. На території, де проводиться фестиваль – багато дерев та тінистих куточків. 15.00 – обзорна автобусна екскурсія по Полтаві та відвідування історико-культурного заповіднику «Поле полтавської битви» (один з найцікавіших в Україні) та храму св. Симеона. 18.00-18.30 – виїзд. 21.00-21.30 – орієнтовне прибуття в Дніпро.

 

Вартість туру – 445 грн/дорослий, 395 грн/дитина до 14 років.

 

В вартість входить: транспортне та екскурсійне обслуговування, гід – керівник групи, страхування.
В вартість не входить: вхідний квиток в музей «Поле полтавської битви»  — 20 грн дорослий/10 грн дитячий.


Возник вопрос? Напишите нам!

Ваш телефон или почта-

Я не робот